Sale!

Мед со какао и лешник 400 г.

490.00ден

Мед, какао и лешник (свеж путер од лешник), помешано се заедно добиваме органска нутела, природен и здрав крем, слатко и здраво задоволство кои со сигурност ги задоволува сите вкусови. Освен тоа што е слатко и е премногу здраво, обично го користат спортистите и тие кои се на строги диети, кои несмеат да внесуваат  никакви шеќери. Какаото е позната како билка која го чува организмот од слободни радикали, го намалува стресот и депресијата, штити од болести на срцето и крвните садови, како и од многу видови канцер. Одличен извор на железо!

Мед, какао и лешник, помешано е природен и здрав крем, слатко и здраво задоволство кои со сигурност ги задоволува сите вкусови. Освен тоа што е слатко и е премногу здраво, обично го користат спортистите и тие кои се на строги диети, кои несмеат да внесуваат  никакви шеќери.
Какаото е позната како билка која го чува организмот од слободни радикали, го намалува стресот и депресијата, штити од болести на срцето и крвните садови, како и од многу видови канцер. Одличен извор на железо!
Комбинација на мед и какао и лешник е здрав микс кој спречува и лечи многу болести.
има антиоксидативно дејство, спречува кардиоваскуларни болести, го подобрува памтењето и концентрацијата, лек против стрес и депресија, лек против анемија, го регулира нивото на холестерол во крвта, регулира ниво на шеќер во крвта, го намалува високиот крвен притисок, го подобрува расположението (влијае врз лачењето на ендорфин, серотонин и допамин), има диуретско дејство, ја подобрува циркулацијата, антиканцерогено дејство, успорува стареење, ја негува и ја штити кожата и косата, афродизијак, ја подига енергијата, поттикнува слабеење, бидејќи содржи диетални влакна.

Може слободно да се мачка на леб и да се користи како замена за крем и мармалад, или 1-2 кафени лажички дневно.

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Мед со какао и лешник 400 г.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *