Sale!

Мед со црно семе 400 г.

490.00ден

Црното семе е едно од најлековитите растенија на светот и се користело уште пред 3 илјади години од пред нашата ера, но комбинацијата на мед и црно семе е неверојатно лековита и здрава.

Црното семе е едно од најлековитите растенија на светот и се користело уште пред 3 илјади години од пред нашата ера, но комбинацијата на мед и црно семе е неверојатно лековита и здрава.

Кога црното семе ќе го измешате со мед, ќе добиете мелем за организмот кој е корисен за зајакнувањето на имунолошкиот систем и е добар третман за многу болести.

Овој лек го намалува зголемениот крвен притисок и со тоа допринесува за здраво функционирање на кардиоваскуларниот систем. Допринесува здравје на белите дробови и горниот респираторен систем, а се покажал и корисен за лекување на асма и бронхитис.

Исто така, можете да лекувате акни, стомачни болки, целулит, настинки, болки во зглобовите.

Се препорачува да се конзумираат една до две мали лажички секое утро на празен стомак или пред доручекот. Овој мед мора да се кознумира со дрвена лажица.

 

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Мед со црно семе 400 г.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *