Sale!

Мед со семе од Коприва 900 г.

890.00ден

Органски мед измешан со семе од коприва. најмногу влијае за појачувањето на железото во крвта.

Органски мед измешан со семе од коприва.
Мед со Семе од коприва

Семето од коприва содржи витамини Ц, Б, Д, Е и К, железо, калиум, калциум, магнезиум, цинк, манган, бакар.

СЕМЕТО ОД КОМПРИВА КАКО ЛЕК:

-За јакнење на имунитетот
-лекување на анемија и недостиг на железо
-лекување на уринарни инфекции
-лекување на настинки и против алергиски реакции.
-има диретично дество и поттикнува исфрлање на вишок вода од организмот, а се користи и против ноќно мокрење.
-делува благотворно на ендокриниот систем (штитна жлезда)
-ги јакне забите и коските
-лекува кашлица
-лекува жолтица
-го чисти црниот дроб и крвта
-лекува ревма и артритис
-заболена простата
-смирување на астма и воспаление на бели дробови

Reviews

There are no reviews yet.

Be the first to review “Мед со семе од Коприва 900 г.”

Your email address will not be published. Required fields are marked *